کیفیت سرامیک چگونه تعیین می‌شود؟

کاشی و سرامیک از نظر کیفیت درجات مختلفی دارد. عوامل مختلفی این تفاوت‌ها را ایجاد می‌کند، به عنوان مثال مواد اولیه مورد استفاده در سرامیک، فرآیند تولید و همچنین نوع چاپ کاشی روی کیفیت سرامیک تاثیر می‌گذارد.

نحوه بررسی کیفیت سرامیک‌ها

هر چه درجه کیفیت کاشی و سرامیک بیشتر باشد، محیط ساختمان‌ها زیباتر می‌شود. اگرچه اکثر مشتریان مشتاق خرید محصولات کاشی و سرامیک درجه یک هستند، اما درجه‌های دیگر نیز استقبال خود را دارند، درجه‌های پایین‌تر بیشتر در انبارها یا قسمت‌هایی از ساختمان که در دید نیستند استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که کیفیت درجه ۲ یا ۳ در همه خریدها ثابت نیست و بسیاری از افرا آنها را نمی‌پسندند، اما با توجه به قیمت پایین‌تر آنها نیز مخاطبان خاص خود را در بازار دارند.

نحوه تشخیص سرامیک پرسلان با کیفیت

تولید کاشی پرسلان جدیدترین فناوری در تولید محصولات کاشی و سرامیک است. کیفیت این محصول تفاوت قابل توجهی با کاشی و سرامیک معمولی دارد بنابراین تقاضا برای این نوع سرامیک بیشتر است. سرامیک‌های پرسلان را می‌توان در داخل، خارج و در نما استفاده کرد. با توجه به مقاومت بالای این نوع سرامیک در برابر رطوبت و اشعه ماوراء بنفش و گرما، مشتریان اطمینان کافی برای استفاده از آن بر روی هر سطحی دارند.

کاشی و سرامیک پرسلان به دلیل جذب کم آب، لکه کمتری دارند، بنابراین به راحتی می‌توان آنها را تمیز کرد. یکی دیگر از فاکتورهای کیفی کاشی‌های پرسلان این است که به گونه‌ای تولید می‌شوند که در صورت آتش سوزی ملتهب نمی‌شوند و می‌توان از گسترش آتش جلوگیری کرد. مزیت دیگر استفاده از کاشی‌های پرسلان در ساختمان طول عمر بالا است که در صورت الگوی مصرف دقیق می‌توان به راحتی بیش از ۲ دهه از این سرامیک‌ها استفاده کرد. با توجه به تمامی‌دلایلی که در بالا ذکر شد، خرید محصولات پرسلان برای مشتریان مقرون به صرفه‌تر و منطقی‌تر است.

کیفیت پرسلان در مقابل کاشی و سرامیک

تفاوت قابل توجهی بین پرسلان و کاشی و سرامیک وجود دارد. محصولات پرسلان جدیدترین فناوری در تولید محصولات کاشی و سرامیک هستند. میزان جذب آب آنها کمتر از ۰.۵% است بنابراین می‌توان آنها را فشرده‌ترین محصول برای پوشش دیوارها و کف‌ها دانست. درصد کم جذب آب این گروه از کاشی‌ها به دلیل سطح انجمادی بالای آنها است. تخلخل پرسلان کمتر از کاشی و سرامیک معمولی است و در نتیجه کیفیت بالاتری دارد. با توجه به روند تولید این کاشی‌ها و مواد اولیه مرغوبی که در ساخت آنها استفاده می‌شود، قیمت آن نیز از کاشی‌های سرامیک معمولی بالاتر است.

در مناطقی که احتمال نوسانات آب و هوایی یا مناطق مرطوب بیشتر است از پرسلان استفاده می‌شود. به دلیل جذب کم آب، در پوشش کف و دیوار حمام و استخر نیز کاربرد دارند. با توجه به قیمت پایین سرامیک‌های معمولی، مشتریان معمولاً آنها را برای استفاده در مناطق خشک و داخل ساختمان خریداری می‌کنند. طراحی هر دو یعنی پرسلان و سرامیک معمولی قابل قبول است اما پرسلان از نظر فرآیند تولید و مواد اولیه دارای نقش و نگارهای دلپذیرتری هستند.

معایب کاشی و سرامیک

اگرچه تفاوت قابل توجهی در طراحی سرامیک پرسلان و معمولی وجود ندارد، اما در مورد سرامیک‌های معمولی معایبی نیز وجود دارد. با توجه به کم تراکم بودن سرامیک نسبت به پرسلان، برای استفاده در فضاهایی که در معرض گرما یا سرمای شدید قرار دارند مناسب نیستند، بنابراین برای استفاده در حیاط و بالکن مناسب نیستند.

کاشی‌ها و سرامیک‌های پرسلان با توجه به مقاومت کم در برابر شکستگی و چگالی کششی برای استفاده در فضاهای شلوغ مناسب نیستند. در مقایسه با پرسلان، کاشی‌های معمولی در برابر خراش مقاومت کافی ندارند. با توجه به معایب سرامیک‌های معمولی، خرید پرسلان برای فضاهایی با رطوبت بیشتر یا شلوغ‌تر مقرون به صرفه‌تر است، بنابراین احتمال آسیب کمتری در استفاده طولانی‌ مدت وجود دارد.

درجه کیفیت سرامیک

یک سیستم عددی درجه بندی کیفیت سرامیک از ۱ تا ۵ وجود دارد که بر اساس ضخامت و کیفیت محصول رتبه بندی می‌شود. درجه ۱ دارای بهترین کیفیت است و محصول تقریباً بدون هیچ عیب و نقصی است، کیفیت درجه ۲ به گونه‌ای است که در فرآیند تولید یا برش ایرادات جزئی سرامیک وجود دارد.

در درجه‌های پایین‌تر نیز کیفیت پایین‌تر از درجه ۱ یا ۲ است. جذب آب عامل مهمی ‌در درجه‌بندی کاشی‌ها است. با کاهش میزان جذب، عیار آن کاشی و سرامیک بالاتر است. یکی از نگرانی‌های جدی در مورد کاشی‌های کف، درجه مقاومت در برابر لغزش است، هر چه مقاومت در برابر لغزش بیشتر باشد، درجه کاشی بالاتر خواهد بود.

شرکت کاشی و سرامیک لئون

این شرکت با ارائه انواع کاشی و سرامیک با بهترین طرح ها و کیفیت آمادگی ارائه خدمات به داخل و خارج کشور می باشد.

دکتر امیر ملکی مدیرعامل این شرکت با ایده های به روز توانسته موفقیت های چشم گیری کسب کند.

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، خیابان بنی هاشم،ساختمان روشا، پلاک 148، طبقه چهارم، واحد 16

تلفن: 02126303122

مکاتبات الکترونیکی: leon@leontiles.com

آدرس سایت:www.leontiles.com

اینستاگرام: leontiles.one@

لینک دین:    leontiles amir maleki