کاربرد سرامیک چیست؟

صنعت سرامیک با طیف گسترده‌ای از کاربردها، از ساخت و ساز تا کالاهای مصرفی، فرآیندهای صنعتی و فناوری‌های پیشرفته، به طور مداوم در حال توسعه راه حل‌های نوآورانه و با ارزش است که کیفیت زندگی ما را بهبود می‌بخشد و پیشرفت را در بخش‌های مختلف صنایع مرتبط با آن تسهیل می‌کند.

ساخت و ساز و مسکن

مصالح ساختمانی مبتنی بر سرامیک عمر متوسطی بیش از یک قرن دارند و بهره وری از سرامیک در تمام مراحل ساخت و ساز وجود دارد. دوام آنها به دلیل بهینه‌سازی یک ماده خام با مزایای بسیاری برای بخش‌های ساخت و ساز و مسکن است. خواص منحصر به فرد سرامیک‌ها، افزایش بهره وری انرژی و آسایش حرارتی در تمام اقلیم‌ها، انعطاف پذیری در برابر خوردگی و تطبیق پذیری تضمین می‌کند که سرامیک‌ها همچنان نقش اساسی در بخش‌های مختلف ساخت و ساز و مسکن ایفا خواهند کرد.

آجر و کاشی سقف

تولید آجر و کاشی سقف یکی از شناخته شده‌ترین کاربردهای سرامیک است. آجرها و کاشی‌های سقف قرن‌هاست که به دلیل توانایی اثبات شده‌شان در محافظت از خانه‌ها در برابر عوامل محیطی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. کاشی‌ها و آجرهای سرامیکی به‌عنوان یک محصول ساخته‌شده از مواد طبیعی و غیرسمی ‌هستند، در نتیجه آب و هوای داخلی را سالم‌ نگه می‌دارند. آجرها در برابر آتش بسیار مقاوم هستند و عایق صدا و ارتعاشات، الکتریسیته، الکترواستاتیک و تشعشعات یونیزه هم هستند که این متریال را از دیگر متریال‌ها جدا می‌کند.

کاشی دیوار و کف

کاشی‌های سرامیکی دیوار و کف که در تعداد بی پایانی از طرح‌ها و قالب‌ها ساخته شده اند، از ۲۰۰۰ سال پیش تا به امروز ساخته شده‌اند تا دوام، زیبایی و راه حل‌های فنی را در ساختمان‌های خصوصی و عمومی ‌ارائه دهند. کاشی‌های دیوار و کف دیگر تنها یک ویژگی تزئینی در داخل خانه‌ها نیست، بلکه در تامین بهداشت ضروری شده اند. نسل جدیدی از پوشش‌ها به کاشی‌ها این توانایی را می‌دهد که مواد آلی را که روی سطح آن‌ها می‌نشیند، از بین ببرند و آب را مجبور به سر خوردن می‌کنند.

کاشی‌های سرامیکی بسیار نوآورانه هستند و روز به روز از متریال‌های جدیدی برای آنها استفاده می‌شود. اشکال جدید ورق‌های سرامیکی شامل سرامیک‌های تقویت شده با الیاف، کامپوزیت‌های سرامیکی حاوی لایه‌های رسانا برای سیستم‌های گرمایشی، لایه‌های متخلخل داخلی برای عایق حرارتی و صوتی و قوی هستند.

لوله‌های زهکشی سفالی

لوله‌های سفالی شیشه‌ای، بخش مهمی ‌از زیرساخت‌های شهری است و فاضلاب را به طور ایمن و موثر از ساختمان‌ها و جاده‌ها دور کرده و به تصفیه خانه‌ها منتقل می‌کند. مواد خام مورد استفاده در تولید لوله سفالی یک منبع کاملاً طبیعی و بی ضرر است و در ذخایر تقریباً نامحدود موجود است. خاک رس منجمد شده حتی زمانی که در معرض دماهای شدید یا حمله شیمیایی قرار می‌گیرد بی اثر می‌ماند و زمانی که در نهایت از چرخه خارج می‌شود، کاملاً قابل بازیافت است. در حال حاضر تا ۴۰ درصد از مواد خام مورد استفاده در تولید لوله‌های سفالی منجمد شده می‌تواند از محصولات رسی بازیافت شود.

کاربرد سرامیک در لوازم بهداشتی

این مورد مورد علاقه معماران و طراحان داخلی است که در دستشویی‌های سرامیکی، توالت‌ها، سینی‌های دوش در خانه‌ها و ساختمان‌ها در سراسر جهان یافت می‌شوند. طرح‌های نوآورانه روزافزون در بخش لوازم بهداشتی به این معنی است که سرامیک‌ها می‌توانند طیف وسیعی از محصولات را ارائه دهند که تقریباً هر نوع کاربرد درخواستی بازار را پوشش می‌دهد. مقاومت نوری سرامیک‌ها باعث می‌شود که ظروف بهداشتی سرامیکی بی‌مصرف یا قدیمی‌نشوند. سرویس بهداشتی سرامیکی سهم بسزایی در کاهش بیماری‌ها به طور کلی و کاهش چشمگیر مصرف آب لوازم خانگی داشته است.

کالاهای مصرفی

سرامیک در اکثر کالاهای مصرفی وجود دارد، انتخابی طبیعی، مقرون به صرفه و طولانی مدت از مواد خام است که تبدیل آن به مجموعه ای از کالاهای مصرفی با کمترین تأثیر زیست محیطی حاصل می‌شود. نحوه تولید بسیاری از سرامیک‌ها به گونه‌ای است که استفاده از آنها در دماهای بالا و استحکام آنها را در مقابله با سرعت‌های بالا در طول دوران مصرف تسهیل می‌کند. خواص منحصر به فرد مانند مقاومت بالا در برابر سایش و ثبات کیفیت تضمین می‌کند که امروزه سرامیک‌ها عمر طولانی‌تری داشته و هزینه‌های نگهداری کمتری دارند.

ظروف غذاخوری و تزئینی

میز سرامیکی و ظروف زینتی، چه از ظروف چینی، چه از ظروف سنگی یا سفالی، از دیرباز بخشی از عادت‌های آشپزی ما بوده است. سرامیک‌هایی که در کوره‌ها با استفاده از منابع طبیعی فراوان مانند خاک رس و ماسه پخته می‌شوند تقریبا در هر خانه‌ای یافت می‌شود. از گلدان‌ها گرفته تا ظروف غذاخوری و ظروف چینی امروزی که اولین انتخاب برای سرو غذا است.

شرکت کاشی و سرامیک لئون

این شرکت با ارائه انواع کاشی و سرامیک با بهترین طرح ها و کیفیت آمادگی ارائه خدمات به داخل و خارج کشور می باشد.

دکتر امیر ملکی مدیرعامل این شرکت با ایده های به روز توانسته موفقیت های چشم گیری کسب کند.

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، خیابان بنی هاشم،ساختمان روشا، پلاک 148، طبقه چهارم، واحد 16

تلفن: 02126303122

مکاتبات الکترونیکی: leon@leontiles.com

آدرس سایت:www.leontiles.com

اینستاگرام: leontiles.one@

لینک دین:    leontiles amir maleki