کاربرد کاشی در صنایع مختلف

کاشی و سرامیک به طور سنتی به عنوان کفپوش، دیوارپوش و عناصر تزئینی مورد استفاده قرار می گرفت. اما در سال‌های اخیر به بازتعریف مفهوم کاشی و سرامیک رسیده‌ایم و زمینه‌های جدیدی با کاربرد بالا برای سرامیک ایجاد شده است. موارد زیر از برجسته‌ترین کاربردهای کاشی در صنایع مختلف است:

  • استفاده در دکوراسیون داخلی مدرن
  • کاربردهای جدید در معماری، به عنوان مثال برای ایجاد نماها یا سقف های تهویه
  • ایجاد مبلمان با قطعات کاشی و سرامیک که به شکل میز، کانتر، ، دوش و... است.
  • استفاده از کاشی به عنوان مبلمان شهری و استفاده از سرامیک در فضاهای باز شهر
  • استفاده از آن برای اهداف صرفاً هنری مانند مجسمه سازی
  • در صنایع کابینت‌سازی و استفاده از کاشی برای نمای آنها

استفاده در دکوراسیون داخلی مدرن

مهم‌ترین استفاده‌ای که از کاشی‌ها می‌شود در دکوراسیون داخلی است که کف، دیوار، سقف و ... موارد موجود در دکوراسیون‌ها را شامل می‌شود. هر طراح با توجه به سلایق خود می‌تواند در هر فضایی و برای هر هدفی کاشی‌هایی را استفاده کند که بسیار کاربردی بوده و به کمک آن می‌توان تعریف هر فضایی را تغییر داد. طراحان مدرن استفاده از کاشی را در بعضی از نقاط خانه بسیار توصیه می‌کنند زیرا هم کم هزینه بوده و هم نصب سریعی دارد که می‌تواند به سرعت انجام پروژه کمک شایانی کند.

کاربردهای جدید در معماری

یکی از مهم‌ترین فضاهایی که از کاشی استفاده می‌شود در معماری مدرن است. طراحان به این نکته بسیار توجه می‌کنند و این استفاده بسیار مرسوم شده است. به گونه‌ای که شما می‌توانید در نمای خارجی ساختمان چند الگو را با کاشی ببینید که در طراحی آن استفاده شده و جلوه‌ای زیبا و بی‌نظیر به آن داده است. کاشی‌ها نه تنها در فضای خارجی بلکه در آسانسورها، پارکینگ، فضای پاگردها و ... استفاده می‌شود و در سبک طراحی معماری مدرن جا باز کرده است.

طراحی و تولید مبلمان و وسایل چوبی

کاشی در صنعت چوب هم توانسته سری در سرها در آورده و کاربردهای زیادی پیدا کند. برای مقابل برای طراحی و ساخت یک مبل مدرن با سبک طراحی جدید از کاشی برای تولید آن استفاده می‌شود. در نتیجه ترکیب چوب و کاشی می‌تواند محصولی جدید را تولید کند که مطابق با سلیقه بسیاری از افراد است.

 این موضوع فقط محدود به طراحی مبلمان نبوده و در طراحی میز و کانترها هم بسیار مرسوم است. اگر جدیدا به مغازه‌های فروش میز سر زده باشید به طور قطع میزهایی را دیده‌اید که در وسط آن چند کاشی نقش بسته و با آنها طراحی شده است. هم‌نشینی چوب و کاشی ترکیبی فوق‌العاده را برای محصولات مدرن به وجود می‌آورد.

استفاده در مبلمان و فضای شهری

استفاده از کاشی‌های زیبا در فضای طراحی شهری از قدیم پا به میدان گذاشته است و تا به امروز در بسیاری از پروژه‌های شهری استفاده می‌شود. در طراحی میدان‌ها، فلکه‌ها، المان‌های مجسمه‌ای، پارک‌ها و ... در انواع و اقسام خود دیده می‌شود. ترکیب کاشی با طراحی مدرن شهری باعث جلوه گرفتن بیشتر ظاهر شهر و ایجاد فضاهای جذاب برای ماندن افراد در آن می‌شود. کاشی‌ها علاوه بر طراحی جذابی که با دیگر متریال‌ها دارند رنگ خاصی را هم به هر فضایی اعطا می‌کنند تا آن فضا بهتر دیده شده و بیننده زمان بیشتری را در آن بگذراند.

استفاده از کاشی برای اهداف صرفاً هنری

کاشی‌ها با توجه به تنوع بی‌نظیری که امروزه دارند کاربردهای فراوانی را ارائه می‌کنند که با توجه به نوع کاشی در هنرهای مختلفی از جمله مجسمه‌سازی استفاده می‌شوند. استفاده از کاشی در هر گونه هنری می‌تواند جلوه‌ای کاملا مدرن و جدید ایجاد کند که استفاده از آنها تا قبل آن وجود نداشته است. در نتیجه به کمک کاشی خلق هنر جدید اتفاق می‌افتد که می‌تواند با استقبال افراد مختلف همراه باشد.

در صنایع کابینت‌سازی و استفاده از کاشی برای نمای آنها

همانند دیگر صنایع در صنعت کابینت‌سازی همواره طراحی‌های به روزی اتفاق می‌افتد که به شکل‌های مختلفی هر ساله ارائه می‌شود. صنعت کابینت‌سازی استفاده از کاشی را جدیدا به کار گرفته است که می‌توانید کاشی‌ها را در درهایی که روبروی نمای کلی کار هستند ببینید. البته استفاده محدود از کاشی‌ها هم در کابینت‌سازی اتفاق می‌افتد و در بعضی از طبقات دکوری از آنها استفاده می‌شود تا عمق بیشتری به دید بصری کابینت داده و جلوه‌ای زیبا و جدید را خلق کنند.

شرکت کاشی و سرامیک لئون

این شرکت با ارائه انواع کاشی و سرامیک با بهترین طرح ها و کیفیت آمادگی ارائه خدمات به داخل و خارج کشور می باشد.

دکتر امیر ملکی مدیرعامل این شرکت با ایده های به روز توانسته موفقیت های چشم گیری کسب کند.

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، خیابان بنی هاشم،ساختمان روشا، پلاک 148، طبقه چهارم، واحد 16

تلفن: 02126303122

مکاتبات الکترونیکی: leon@leontiles.com

آدرس سایت:www.leontiles.com

اینستاگرام: leontiles.one@

لینک دین:    leontiles amir maleki